O Ericovi

Eric PearlEric Pearl je autorem léčebné metody Reconnection, která je založená na energetickém napojení, a metody Reconnective Healing, během které pacienti soustředí své životní síly na znovunapojení ztracených schopností svého těla, mysli a emocí. Kontakt a rovnováha mezi těmito prvky je důležitou složkou toho, čemu obecně říkáme zdraví.   

Eric Pearl je velice charismatická osobnost, která dokáže udržet pozornost vyprodané Madison Square Garden. Ve svých knihách, na svých seminářích i ve své každodenní praxi vysvětluje Eric všechny jednoduché principy, které ve svém spojení vedou k hmatatelným výsledkům. Stačí se znovu napojit na energii, která je okolo nás. Zájemce učí, jak aktivovat a používat spektrum léčivých frekvencí, které nám dovoluje zcela překročit úroveň doposud známých technik energetického léčení. Nabízí teoretické zdůvodnění toho, co a jak tvoří naše léčitelské schopnosti, a zároveň praktické ukázky toho, že tyto schopnosti dřímou v každém z nás. Semináře jsou zaměřeny na praktickou výuku této metody, úspěšní absolventi pak získávají certifikát, na jehož základě pak mohou s touto metodou pracovat.

Osoba Erica Pearla je pojmem v oblasti konvenční i alternativní medicíny. Úspěšný chiropraktik, který provozoval lukrativní praxi ve Spojených státech, prošel cestou od klasické medicíny k poznání světa energií, jejich léčivých možností, a změnil sebe i své léčebné postupy.

Eric byl v USA vyhledávaným a populárním lékařem, často byl nazýván “hvězdným chiropraktikem”. Byl jedním z mála lékařů, kteří vedle standardního chiropraktického přístupu do svých léčebných metod zapracovali navíc i čisté, původní a skoro ztracené techniky.

Během své chiropraktické praxe začal při léčbě svých pacientů pozorovat nové projevy, které zatím neznal. Stále častěji pacienti popisovali zvláštní pocity, při kterých vnímali jeho ruce na svém těle i přesto, že se jich fyzicky nedotýkal. Brzy se tito pacienti začali uzdravovat z různých druhů nemocí pohybového aparátu, revmatických nemocí, epilepsie, ale i z vážných chorob jako jsou rakovina nebo AIDS. Všechna tato uzdravení se stala, když Eric držel své ruce v jejich blízkosti.

Rekonektivní léčení (Reconnective Healing), jak jej nazval Eric Pearl, vyvolává velký zájem ze strany špičkových lékařů a výzkumníků po celém světě. Předmětem podrobného výzkumu se Reconnective Healing stalo např. na půdě výzkumných ústavů Jackson Memorial Hospital, UCLA, VA Hospital, Cedars-Sinai Medical Center, University of Minnesota, University of Miami Medical School a University of Arizona. V současnosti probíhají v několika výzkumných a lékařských zařízení vědecké programy, zkoumající účinky Reconnective Healing pod vedením renomovaných vědců (např. Gary Schwartz, PhD., William Tiller, PhD., atd.).

Reconnective Healing je zdokumentováno v šesti knihách, včetně Ericova vlastního bestselleru The Reconnection: Heal Others, Heal Yourself (české vydání: RECONNECTION – Návrat k léčivé energii. Uzdravte druhé, uzdravte sebe).

V současné době Eric cestuje po celém světě a vyučuje, jak aktivovat a používat nové léčivé frekvence. Své znalosti předal více než 100 000 praktikům Reconnective Healing ve více než 100 zemích. Během krátké doby získal silnou a pozitivní reputaci v Česku a na Slovensku, kde jeho semináře navštívily již stovky účastníků, z nichž většina se i nadále aktivně věnuje práci s Reconnective Healing. Reconnection provádějí pouze vyškolení cvičitelé (practitioners). 

Během krátké doby si vydobyl velice silnou a pozitivní reputaci i v Česku a na Slovensku, kde jeho akce navštívily již stovky účastníků, z nichž většina se i nadále aktivně věnuje práci s Reconnective Healing.

 

Ericův příběh

Jak to začalo? Eric Pearl byl úspěšným chiropraktikem, když se kolem něj začaly dít zvláštní věci. Jak sám říká: „Pod rukama se mi odehrávala zázračná uzdravení. Zprvu jsem nevěděl, co se děje. Nejen, že se někteří pacienti začali nečekaně, řekl bych až zázračně  uzdravovat, ale stávalo se, že přes pacienty jako by „někdo“ hovořil…“ 

Někteří pacienti se patrně stali nevědomky médiem,  přes ně se dr. Pearlovi dostávalo mnoha zajímavých sdělení. Tomuto druhu spojení se dnes říká chanelling. „Celkem to bylo asi padesát lidí, kteří mi postupně sdělili pět doporučení s tím,  ať pokračuji v tom, co dělám.“

Dr.Pearl provozoval 12 let velice úspěšnou chiropraktickou ordinaci v Los Angeles. Jednoho dne mu jeho pacienti začali říkat, že na sobě cítí jeho ruce – aniž by se jich fyzicky dotýkal! Velice brzy mu tito pacienti začali hlásit svá zázračná uzdravení – jednalo se o rakovinu, nemoci spojené s AIDS, o epilepsii, syndrom chronické únavy, o mozkovou obrnu, sklerózu, revmatická onemocnění a o další vážná postižení.

Jak probíhala takzvaná zázračná uzdravení u dr. Pearla? „Pacienti byli překvapeni, že zčistajasna necítí žádné bolesti, a objevovala se i další vyléčení, a to i ve zcela jiných oblastech, než na jaké jsem se jako chiropraktik zaměřoval.“ Brzy k němu začali jezdit pacienti z celých Spojených států.  O té doby  vyléčil tisíce lidí.

Eric Pearl popsal svou životní pouť ve své knize The Reconnection: Uzdravte druhé, uzdravte sebe. Tato kniha je opravdu mimořádná a ne náhodou se stala světovým bestsellerem.  

Dr. Eric Pearl  během své praxe zjistil, že klíčem k dobrému zdraví a léčení je takzvané Reconnection = znovunapojení. Když jej  o tom poprvé slyšeli hovořit studenti a profesoři na Arizonské univerzitě, okamžitě všechny nadchla jeho upřímnost a otevřenost. Stál před nimi muž, který byl ochoten vzdát se velice lukrativní chiropraktické praxe a vydat se na duchovní léčebnou cestu, aby se věnoval důležitým a kontroverzním otázkám současné medicíny. Byl navíc ochoten podrobit svá tvrzení a  schopnosti vědeckému zkoumání právě na této univerzitě,  která se zabývá integrací psychosomatické, energetické a duchovní medicíny (The Human Energy System Laboratory). 

A jakých doporučení se dr. Pearlovi dostalo? 

  • Jsme tu proto, abychom vám řekli: „Dělejte dál to, co děláte.“
  • To, co děláte, přináší Světlo a informaci na tuto planetu.
  • To, co děláte, je znovuzapojování vláken.
  • To, co děláte, je znovuzapojování strun.
  • Musíte si být vědomi toho, že jste mistři.

O Reconnective Healing pojednávají mj. filmy CoMyJenVíme / WhatTheBleepDoWeKnow a Živý Matrix / Living Matrix (oba filmy vyšly v Česku v edici Spiritual Cinema).